Конференція про неокласиків

КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО НЕОКЛАСИКІВ

10-11 листопада 2017 р. кафедра української літератури факультету української філології та літературної творчості імені А.С.Малишка відбулася Міжнародної науково-практичної конференції «Корифеї української літератури і науки: фундаментальний внесок неокласиків», присвяченої 95-літтю кафедри української літератури НПУ імені М. П. Драгоманова та 80-річчю від дня трагічної загибелі її професорів Миколи Зерова та Павла Филиповича.

Конференція розпочалася вітальними промовами проректора з наукової роботи університету проф.Г.М.Торбіна та декана факультету проф. А.Висоцького. Духмяний коровай вручила доцент Ганна Радько, подякувавши кафедрі, котра підготувала для Полтавського педуніверситету ім.В.Короленка 7 фахівців найвищої кваліфікації. «Мелодія» М.Скорика на скрипці стала музичною інтродукцією для пленарних виступів знаних учених – лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка випускника нашого університету Ю.Ковалева, члена-кореспондента НАН України М.Сулими, заступника директора академічного Інституту літератури проф. С.Гальченка (також нашого випускника) та доктора філологічних наук проф.В.Панченка.

Учасники конференції поклали квіти біля Меморіалу жертвам сталінських репресій та прослухали екскурсійну лекцію «Биківня – від території смерті до місця пам’яті» Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», яку провели випускниця нашого університету, нині заступник генерального директора з наукової роботи цього заповідника Т. Шептицька.

Наступного дня у Літературно-меморіальному музеї Максима Рильського після вітальних слів онука Максима Рильського М. Г. Рильського, директора музею В. Л. Колесник працювали три секції конференції, на яких було виголошено 34 наукових доповідей та повідомлень, що висвітлили малознані сторінки творчості Миколи Зерова, Павла Филиповича, Максима Рильського, Михайла Драй-Хмари і Юрія Клена. Зокрема, проф. Л. Сірик (Польща) висвітлила особливу мистецьку програму київських неокласиків та форми її реалізації, проф. В. Погребенник розкрив феномен творчої індивідуальності М. Драй-Хмари, проф. Г. Александрова поставила постать П. Филиповича у контекст трагічної історії української компаративістики, доц. О. Кобелецька розкрила специфіку поетичного бестіарію М. Рильського, А. Шептицька висвітлила трагізм письменників Розстріляного відродження.

Відбулася також екскурсія музеєм М. Рильського, а Народний театр «Вавилон» виступив з композицією «Таємниця осіннього листя» за творами М. Рильського; режисер проф. І. В. Савченко.

Після обговорення доповідей і повідомлень та підведення підсумків конференції (гості визнали її зразково організованою, дякували за запрошення, а доповідач Галина Райбедюк опублікувала матеріал про неї в газеті з Одещини «Вечерний Измаил») її учасники одностайно прийняли нижченаведену ухвалу.

УХВАЛА

Учасники Конференції дійшли одностайної згоди й усталили такий прикінцевий документ форуму:

• Владним чинникам та інституціям України – домагатися від влади РФ як спадкоємця СРСР публічно покаятися у вчиненні сталінських репресій проти українських діячів науки і культури, а також повернути справи допитуваних та засуджених до розстрілу українських письменників;
  • Міністерствам культури, освіти і науки, зв’язку України КМДА – створити програму вшанування пам’яті письменників-неокласиків (зокрема присвоєння вулицям їхніх імен, випуск маркованих конвертів), гідного представлення високої творчості митців у шкільних та університетських програмах, підручниках, запровадження нових спецкурсів і спецсемінарів, присвячених їхньому доробку;
  • Національній спілці письменників України – подбати про публікацію спадщини М. Зерова, М. Рильського, П. Филиповича, М. Драй-Хмари та Юрія Клена, зокрема у представницькій гуртовій антології, оснащеній науковим апаратом;
  • Держтелерадіо України – створити і запровадити цикл теле- і радіопередач, присвячених величі життєвого і творчого подвигу неокласиків.

проф. В. Ф. Погребенник

DSC 1289DSC 1316DSC 1378DSC 1411DSC 1521DSC 1558DSC 1785DSC 1886DSC 2207

На сайті один гість та відсутні користувачі

Server Time: 2019-07-21 18:53:00