Екскурсія до Національного музею народної архітектури та побуту України

Деталі

20171002 15420020171002 154642

Український скансен

Погожої сонячної осінньої днини першокурсники-фольклористи, що студіююють «Етнографію» завітали на навчальну екскурсію до Національного музею народної архітектури та побуту України. Малишківці мали можливість ознайомитися із типами традиційного житла українців і дослідити побут наших пращурів. Екскурсія зацікавила студентів, доповнила їхні знання, отримані у навчальних аудиторіях.

 

Ярослава Чередніченко: «Ця екскурсія справила на мене приємне враження, мені сподобалася атмосфера українського традиційного житла. Після відвідання скансену у мене виникло бажання хоча б день пожити так, як жили наші пращурі».

Юлія Шегута: «Заможні селяни свої будинки споруджували виключно з дерева. Розміри хат залежали від рівня заможності господарів. Так, в музеї є хата вдови, яка мала 8 дітей. Хата маленька, ніби іграшкова. У ній – величезна призьба, глиняний насип слугував для збереження тепла, щоб волога не потрапляла всередину, також на ній можна було відпочивати. Хата мала маленькі вікна, які сприяли збереженню тепла. Ці й же меті слугували і невеликі за розмірами двері. Отож, зайшовши до хати, бачимо покуть – домашній іконостас, прикрашений рушниками. Важливим елементом інтер’єру була піч, яка займала правий або лівий кут хати. Піч була годувальницею родини, вона обігрівала хату, лікувала, на печі спали малі і старі. Очами хати називали вікна. У хатах бідняків їх було троє, у середняків – 4 – 5, а у заможних ще більше… »

Ліна Зущик: «Важливе значення мали і господарські споруди, що розташовувалися у дворі. У коморі зберігали харчові запаси й реманент; у возівні розташовувалися вози та ґринджоли, тобто сани. У хліву мешкала велика рогата худоба, стайні призначалися для коней, а сажі – для свиней. Домашня птиця, а це курі, гусі, качки, мешкали у курнику. Також у дворі нерідко розташовувався колодязь із журавлем».

Валерія Андрієнко: «Мені екскурсія дуже сподобалася! По-перше, це завдяки захопливій і цікавій розповіді нашого екскурсовода Олександра Петровича. Він – справжній майстер своєї справи. Бо не часто на екскурсії буває таке, що твоя уява не тільки оживає, а й починає вести тебе світом ірреальних мандрів. Коли екскурсовод каже: «А ось біля тину граються діти! Тільки-но подивіться!» – ти починаєш уявляти, що так є насправді. Музей вабить своїм духом різних етнографічних регіонів. На відносно маленькій території розташувалася вся Україна в мініатюрі. Хіба це не дивовижно!

По-друге, я дуже люблю подібні етнографічні музеї, скансени. Адже вважаю, що саме такі експонати – комплекси споруд просто неба – найкраще закарбовуються в пам’яті.

По-третє, ти маєш змогу наочно порівняти життя українців у різних регіонах України. На кілька годин, перебуваючи у мегаполісі, ми потрапили в казку минулого з ароматом солом’яних стріх і музикою цимбал».

Олена Подобєд,

доцент кафедри історії та етнополітики

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 192 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

6209314
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
18648
14537
75360
5024739
280701
339018
6209314

Your IP: 46.229.168.135
Server Time: 2019-11-21 23:25:56
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ