Навчальна пропедевтична практика студентів ІІІ курсу

Деталі

IMG-4eeecc7f4d302a5c6f2dad37198e623c-V

У період з 6 листопада по 3 грудня 2017 року студенти 3 курсу факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка проходили пропедевтичну практику (ознайомлювальна). Базами для проходження практики є навчальні заклади міста Києва: СШ №148, СШ №41, гімназія №323, спеціалізована школа №200, гімназія №172 «Нивки». Із студентами-практикантами працювали досвідчені учителі-словесники.

Специфіка цієї практики полягала в тому, що більшість часу було відведено на педагогічне спостереження за роботою вчителя на уроці та аналітичну роботу зі шкільною документацією: опанування критеріїв оцінювання усних та письмових учнівських робіт, оформлення класного журналу, складання календарно-тематичного планування уроків української мови та літератури.

Попри те, що студенти під час цієї практики самостійно не готували і не проводили уроків, вони збагатилися досвідом аналізу уроків різних типів, мали змогу наочно побачити і критично осмислити ті методи і прийоми викладання мови та літератури, які засвоюють упродовж опанування теоретичних курсів методики.

Ця практика також мала великий рефлексійно-мотиваційний потенціал, адже під час проходження її студенти не одразу стали до роботи на місце вчителя, а мали змогу психологічно налаштуватися на майбутню роботу з учнівським колективом. Прийшовши до школи в наступному семестрі уже в новому статусі, як учителі, вони почуватимуться впевненіше, комфортніше. Більшість студентів відзначили, що ця практика допомогла їм упевнитися в правильності професійного вибору, дала змогу виявити прогалини в знаннях з методики та розставити правильні акценти для майбутнього вивчення теоретичних курсів з української мови та літератури.

Студенти мали змогу відвідувати уроки в середніх і старших класах, а відтак зробити висновки про особливості викладання української мови та літератури в різних вікових групах.

Потрібно відзначити, що деякі студенти-практиканти виявили ініціативу і брали участь не лише в методичній, а й у позакласній та виховній роботі. Такі заходи дали змогу студентам ознайомитися з роботою вчителя у всій її багатогранності, тобто підготуватися до проходження наступних практик, які охоплюватимуть не тільки методичну роботу, а й виховну, позакласну, організаційну тощо.

Загалом студенти впоралися із завданнями практики, дістали схвальні відгуки від учителів та адміністрацій шкіл та отримали запрошення на проходження наступних практик у цьому навчальному закладі.

кафедра методики викладання української мови та літератури

iм 1сайт

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

7641653
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
8735
13711
49881
6490767
458299
419444
7641653

Your IP: 46.229.168.147
Server Time: 2020-02-26 16:48:35
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ