МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ ДО 85-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

Деталі

4

МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ ДО 85-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

«УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ»

22-24 листопада 2018 р.

«Єзуїтське рішення Сталіна про знищення українства»

В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України

23.11.2018. студенти 1-го та 4-го курсів, що здобувають додаткову спеціальність «Історія», відвідали науковий форум, присвячений питанню Голодомору та визнання його міжнародною спільнотою.

 

Під час проведення форуму були розглянуті питання і про інтерес міжнародної спільноти до українського питання, і про українську законодавчу підтримку.

Перший доповідач Богдан Нагайло закцентував увагу на тому, що питання Голодомору в Україні 1932-1933-х рр. першими відкрито порушили на розгляд українці в діаспорі. Вибух інтересу до цієї проблеми розпочався в 1970-1980-х рр. завдяки статтям Малькольма Маґґеріча (1983 р.) та Гарета Джоунса. Відповідь діаспори: або не зважати на цю інформацію (тоді поширеними були неправдиві свідчення – fake news), або спробувати допомогти, але, на жаль, не маючи зорганізованості внутрішньої, це залишилося не реалізованим.

Також Богдан Нагайло згадав, що лише 27 країн визнали геноцид українців 1932-1933-го рр. Можливо, це спричинене й закидами українцям про те, що як можна назвати катастрофу Голодомором, коли достеменно невідома кількість жертв; або: якщо й визнавати Голодомор геноцидом, то в якій формі – як суто легалізовану форму винищення людей чи потрібно дивитися під тим кутом зору, що й українці?

Вихід із цієї дискусії Б. Нагайло вбачає в тому, щоб спільно працювати над цією проблемою українцям із материка й діаспори над нововідкритими фактами; повинна бути й державна підтримка, реалізована через ЗМІ.

Наступним, хто виступив, був В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України. Він зазначив про державну підтримку теми Голодомору. Так, у 2003 р. постановою ВРУ було визначено Голодомор геноцидом українського народу. 2006 р. за прийняття законопроекту про визнання голодомору геноцидом проголосували «за» – 233 особи, «проти» – 1, «утрималися» – 1.

Закінчував науковий форум своєю доповіддю Іван Васюник. Доповідач наголосив про те, що, використовуючи слова «Голодомор» і «геноцид», ми повинні зважати на той факт, що в науці донині триває дискусія щодо цих термінів, тому потрібно бути толерантними до різних думок і трактувань. Важливим залишається й те, що не можна порівнювати Голодомор з іншими видами геноциду за кількістю жертв, виконавцями й способами досягнення мети.

Також І. Васюник проаналізував розвиток питання геноциду українців від 2004 року й донині. Під час президентства В. Ющенка проводилася гуманістична політика щодо геноциду як символу об’єднання історичної свідомості всіх українців; зорганізовано й реалізовано масштабні проекти, серед яких «Запали свічку пам’яті»; відбулося заохочення наукових досліджень (за 2005-2010-ті рр. написано 6 кандидатських дисертацій, 31 монографія, видано 141 збірник спогадів, 24 збірки з матеріалами конференцій). Під час президентства В. Януковича проводилася політика «відмови» від геноциду; геноцид не мав стати актуальним питанням, яке могло б послабити політичні відносини зі східним сусідом. Нині за президентства П. Порошенка одним із напрямків зовнішньої політики України є визнання геноциду 1932-1933-го рр. на міжнародному рівні.

Студентка 403-УІ групи

Фастовець Юлія

1235

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 175 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

7641824
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
8906
13711
50052
6490767
458470
419444
7641824

Your IP: 46.229.168.133
Server Time: 2020-02-26 17:03:39
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ