Екскурсія в Мистецькому арсеналі

Деталі

курбас

Студенти 207 ФУР групи разом із викладачем кафедри української літератури доцентом Йолкіною Л.В. побували з екскурсією в Мистецькому арсеналі на виставці, присвяченій українськомурежисеру, сценаристу, актору та очільнику театру «Березіль» Лесю Курбасу.

 

Виставкаділилася на двічастини: перша - про львівськийперіод театру, друга - про харківський. Мистецький арсенал оформлюєсвоївиставкипо-сучасному: на білихстінахвисятьтексти з основною інформацією, написанноюбільшим шрифтом, і з детальнішою – меншим; усюдирозвішаніфотоматеріали та документи, пов’язані з діяльністю театру «Березіль». За столиками та в окремихкімнатахможнанадягнутинавушники і послухатиаудіозаписи з вистав, подивитисявідео, зняті на плівку, і хочаякістьплівкизалишаєбажатикращого, можнапобачитиживі погляди акторів театру, пейзажітогочасногоХаркова.

Театр «Березіль» однозначно заслуговуєтакоїуваги, адже в ньомубулитворчі і сучасні люди, вони радо застосовувалиновіідеїмистецькихтечій, не боялисяпоказати на сценіщосьнезвичне. Не дивно, щомалювавескізимайбутніхкостюмів для акторів та створювавдекораціїсаме художник-авангардист Вадим Меллер, йогоідеямможутьпозаздрити і сучаснімитці.

На виставцібуло представлено єдинийзбережений костюм 1923 року, а такожщекілька вжесучасних, зшитих за ескізами Вадима Меллера. Новаторськийпідхід Лесь Курбасзастосовував і в передачівнутрішніхпереживаньгероїв, наприклад, для п’єси «ДжимміХіггіс»булопопередньознято 20 кінокліпів, якіпоказувалипід час вистави для зображенняемоційнихстанів та флешбеківперсонажів. А от для п’єси «Макбет» театр взагалі не створювавдекорацій, вони вивішувалиплакати з назвамимісцьдії, як церобили і в часиШекспіра через нестачукоштів.

Щедужебагатоцікавих деталей ми почули з життя театру,побачиликольоровіескізи, різноманітніафіші, фото, зробленіпід час вистав. Мистецький арсенал, як і завжди, зібрав дуже багато матеріалів та яскраво візуалізував їх. Такувиставкуможнаіззадоволеннямрозглядати годинами, а потімще не раз повертатися до неї подумки.

Листопад 2018,

Завгородня Софія,

студентка 2 курсу

   

Додаткове меню  

   

Хто на сайті?  

На сайті 175 гостей та відсутні користувачі

   

Всього відвідувань  

7675635
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
2808
13658
83863
6490767
492281
419444
7675635

Your IP: 46.229.168.129
Server Time: 2020-02-29 04:21:23
   

Авторизація  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ