Відкриття аудиторії імені академіка Арнольда Панасовича Грищенка в Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

грищ2

12 грудня 2013 року в житті Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася знаменна подія – відкриття аудиторії імені Арнольда Панасовича Грищенка – відомого мовознавця, доктора філологічних наук, професора, академіка АПНУ, заслуженого діяча науки і техніки України.

Відкриття аудиторії було справжнім святом. З цієї нагоди до Інституту завітали дорогі гості, зокрема дружина Арнольда Панасовича Ніна Миколаївна, брат Геннадій Опанасович, син Тарас Арнольдович, докторантка Надія Іванівна Бойко, аспірантка Валентина Петрівна та товариш – професор Василь Васильович Німчук, директор Інституту колекційної педагогіки та психології, академік Віктор Миколайович Синьов. Також були присутні викладачі кафедри української мови та інших кафедр інституту.

Відкривали аудиторію завідувач кафедри української мови, професор М.Я. Плющ та проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів, професор Б.І. Андрусишин після вітального слова директора Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, професора А.В. Висоцького. Народний ансамбль «Купава» виконав улюблену пісню Арнольда Панасовича «Ой, летіли дикі гуси», розчуливши всіх присутніх та подарувавши неповторні хвилини задоволення.

Багато теплих слів було сказано про діяльність Арнольда Панасовича, про його неоціненний вклад у розвиток українського мовознавства і науки загалом. Це була людина надзвичайно розумна, щира, товариська, весела. А.П. Грищенко завжди говорив, що на першому місці для нього була сімя, а потім усе інше. «Він був людиною такої висоти, до якої ми прагнемо дорівнятися, але це просто неможливо», сказала Валентина Петрівна Заскалета, аспірантка професора.

грищгрищ1

Арнольд Панасович завжди був попереду, він уважно стежив за всім, що відбувається в науці і у світі, він завжди знав, що потрібно робити, коли і як. Окрім української мови, досконало знав німецьку, опановував англійську, кілька слов’янських мов, захоплювався мистецтвом. А.П. Грищенко був простою людиною, завжди допомагав своїм студентам, колегам, давав мудрі поради.

Арнольд Панасович упродовж 25 років очолював кафедру української мови в Інституті української філології, був прекрасним організатором і незамінним, мудрим керівником, організовував наукову та дослідницьку роботу.

Усі присутні із неймовірною теплотою говорили про Арнольда Панасовича і дуже шкодували, що його вже немає поруч. Завдяки керівництву Інституту української філології гості мали змогу послухати фрагмент лекції професора, записаний на аудіоносієві, та переглянути світлини науковця.

Арнольд Панасович був, є і залишиться для своїх студентів і для тих, хто з ним працював, Богом у царині мовознавчої науки.

Завершилася зустріч подякою Анатолія Васильовича Висоцького за те, що всі знайшли час і можливість завітати на відкриття нової, світлої, просторої аудиторії імені академіка А. П. Грищенка та дзвінкою піснею ансамблю «Купава» «За нашим стодолом».

Your IP: 34.225.194.144
Server Time: 2019-12-10 15:56:01